3 kwietnia 2011

Recenzja Palety 28 neutralnych cieni

Jakiś czas temu, przy okazji zamawiania palety korektorów pokusiłam się również o zakup Palety 28 neutralnych cieni. Paletę zamówiłam również na ebay'u, kosztowała około 40 zł (z przesyłką).
Głównym przeznaczeniem palety miał być delikatny makijaż dzienny.
Paletka przyszła do mnie po około 2 tygodniach. Była bardzo dobrze zabezpieczona, żaden cień się nie pokruszył.Kolorystyka palety jest bardzo udana. Są odcienie jasne do rozświetlania wewnętrznego kącika i pod łuk brwiowy, pośrednie na całą powiekę i ciemniejsze do konturowania oka. Takie kolory można z powodzeniem wykorzystać do makijażu dziennego jak i wieczorowego, co czyni paletkę niezwykle uniwersalną. Mniej więcej połowa kolorów jest matowa, a połowa perłowa.


Z pigmentacją jest różnie. Od bardzo dobrej po słabą. I to główny minus palety. Niektóre cienie bez bazy są prawie niewidoczne na powiece, a po roztarciu jeszcze bardziej bledną. Po zastosowaniu bazy ArtDeco cienie stają się nieco intensywniejsze.Sumując paleta nie do końca spełnia moje oczekiwania, ale zważając na cenę 40 zł / 28 cieni nie narzekam. Mogę znaleźć w niej kilka ciekawych, dobrze napigmentowanych odcieni, które z powodzeniem stosuję w makijażu dziennym.
Aczkolwiek nie skuszę się już na inne paletki tego typu.

Poniżej mała próbka możliwości palety.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz